Kayıt İletişim English

Sosyal Program

Açılış Kokteyli

26 Haziran 2018
Atatürk Kültür ve Sanat Merkezi, Yunusemre Kampüsü, Anadolu Üniversitesi

Kongre Yemeği

28 Haziran 2018
Tasigo Hotel

Yarım Günlük Eskişehir Gezisi

28 Haziran 2018

Yarım günlük Eskişehir gezimiz Tur araçlarımız ile Anadolu Üniversitesi İki Eylül Kampüsü Mühendislik Fakültesi önünden hareket ile başlayacak.

14:00 Turumuza Büyükşehir Belediyesinin şehrimize kazandırdığı ve içinde göleti, 350 mt’lik yüzme parkuru, kum plajı, açık - kapalı yüzme havuzları ve kafeteryaları ile kentin en büyük parklarından biri olan “Kent Park” ı gezerek başlıyoruz.

15:00 Eskişehir’in güneyinde yer alan Odunpazarı semtinde aslına uygun olarak yeniden yapılan “Yeni Odunpazarı Evleri” mevkiinden devam ediyoruz. Türkiye’ nin ilk ve tek, 100’e yakın eserin sergilendiği “Balmumu Heykel Müzesini” grup halinde beraber geziyoruz ve bol bol fotoğraf çektiriyoruz.

16:00 Üç evin birleşiminden meydana getirilen Türkiye’nin ilk cam sanatları müzesi “Çağdaş Cam Sanatları Müzesi” ile devam ediyoruz. Müzede alacağımız bilgi sonrası galerilerde sergilenen cam sanatı ürünlerini geziyoruz.

17:00 Dünyanın birkaç bölgesi harici Türkiye’de sadece Eskişehir’in çevre kırsal yerleşim bölgelerinden elde edilebilen ve işlenmesi ile Eskişehir’in önde gelen el sanatlarını oluşturan Lületaşı Atölyeleri ve satış dükkanlarının bulunduğu otantik “Atlıhan Çarşısı” ında gezinti, lületaşı ve gümüş el işleri hatıra alış-verişi için serbest zaman veriyoruz. “Eski Odunpazarı Evleri” bölgesine çıkarak sokaklarında yürüyüş yapıyoruz. Yürüyüşümüzün devamında “Lületaşı Müzesi”ni geziyor ve 1525 yılı yapımlı “Kurşunlu Camii ve Külliyesi”ni görüyoruz

18.00 Gezimizi Haller Gençlik Merkezi önünde sonlandırıyoruz

Yarım Günlük Gezi Turu Programına Dahil Olan Hizmetler

Gezi Ücreti: 60 TL