Kayıt İletişim English

Öğrenci Yarışması

26-29 Haziran 2018 tarihlerinde Eskişehir’de Anadolu Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü ev sahipliğinde düzenlenen 38. Yöneylem Araştırması ve Endüstri Mühendisliği Ulusal Kongresi (YAEM) kapsamında organize edilen Öğrenci Yarışması’na genişletilmiş özet aşamasında toplam 68 başvuru yapılmıştır. Öğrenci yarışması jürisinin değerlendirmeleri sonucunda toplam 18 proje yarı finale kalmaya hak kazanmıştır. Yarı final aşamasında katılımcılardan birinci aşamada genişletilmiş özetini sundukları çalışmaların Endüstri Mühendisliği Dergisi yazım ilkelerine uygun olarak hazırlanmış tam metinleri istenmiş, bu metinler jüri üyelerimize ikili anonim değerlendirme şartlarına uygun olarak iletilmiş ve değerlendirilmeleri sağlanmıştır. İkili anonim değerlendirme sonucu en yüksek puanları alan ilk sekiz çalışma finalist olarak ilan edilerek sunumlarını yapmak üzere kongreye davet edilmiştir.

Ekipler tarafından yapılan sunumlar kongre kapsamında büyük ilgi görmüştür. Sunum aşamasında her bir finalist için tüm jüri üyelerinin yaptığı değerlendirmeler sonucunda ilk üç sırayı alan çalışmalar (çalışma başlığına göre alfabetik olarak sıralanmıştır), ekip üyeleri ve mensubu oldukları üniversiteler aşağıdaki şekilde oluşmuştur:

Ekip Üniversite Çalışma Başlığı
Zeynep Gürgen
Ezgi Güler
Ozan Kurt
Cihan Otacıoğlu
Orta Doğu Teknik Üniversitesi Bir çamaşır makinesi fabrikasında süpermarket ve montaj hatları arasında çalışan agv sayılarına ve hatlardaki stok miktarlarına karar veren bir hat besleme sistemi kurulması
Seyfi Emre Sarıgedik
İpek Erdil
Göksu Üreten
Gülten Büşra Karkılı
İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi ETİ Modern Kanal Tanzim Teşhir Personeli için Çizelgeleme ve Rotalama
Rabia Bağcı
Gizem Demirdilek
Damla Hızlı
Elifnaz Geçer
Gökçe Güvenç
Burak Sert
İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi Türkiye hibrit gün içi elektrik piyasası tasarımı ve eniyilemesi

İsimlerini burada sayamadığımız diğer tüm katılımcılarımıza da bu kadar çekişmeli bir öğrenci yarışması yapılmasına sundukları değerli katkılar için teşekkür eder, tüm meslektaşlarımıza kariyerlerinde başarılar dileriz.

YAEM 2018 Öğrenci Yarışması Jüri Başkanı
Haluk Yapıcıoğlu